Kontakta oss

Varmt välkommen att kontakta oss

Vi arbetar i Stockholm, Uppsala och runt Mälardalen och löser de flesta utmaningar när det gäller lyft. Kontakta oss för offertförfrågan eller rådgivning. Våra telefontider är vardagar 6:30-16:30 För fakturafrågor etc kontakta oss på ekonomi@edinskranar.se. Leverantörsfakturor skickas till faktura@edinskranar.se. Det går även att nå oss via info@edinskranar.se.

Edins Kranar

Edins kranar AB

Äggelundavägen 5
175 62 Järfälla
Hitta hit

Våra depåer

Järfälla 08-36 96 00 – Huvudkontor
Uppsala 018-51 70 00
Vårby 08-36 09 00

Org.nr: 556824-9402

Kontaktpersoner

Ola Petersen

Säljchef & transportledare

Telefon: 010-498 50 95

Mobil: 0738-68 50 95

Epost: ola.petersen@edinskranar.se

Marcus Dahlin

Ansvarig transportledning

Telefon: 010-498 50 96

Mobil: 0738-68 50 96

Epost: marcus.dahlin@edinskranar.se

Johan Svensson

Fordonssupport & transportledare

Telefon: 010-498 50 99

Mobil: 0738-68 50 99

Epost: johan.svensson@edinskranar.se

Hans Bengtsson

Ekonomichef

Telefon: 010-498 50 91

Mobil:

Epost: hans.bengtsson@edinskranar.se

Susanne Bostam Edin

Organisationsutvecklare

Telefon:

Mobil: 0709-10 56 04

Epost: susanne.bostam.edin@edinskranar.se

Viktor Östlund

Teamledare verkstad

Telefon:

Mobil: 0707-42 41 91

Epost: viktor.ostlund@edinskranar.se

Örjan Edenståhl

Gårdsansvarig

Telefon: 08-36 96 00

Mobil: 0738-68 50 40

Epost: orjan.edenstahl@edinskranar.se

Anna Ån

HR-ansvarig

Telefon: 010-498 50 93

Mobil:

Epost: anna.an@edinskranar.se

Anton Garner

Transportledare

Telefon: 010-498 50 97

Mobil: 0738-68 50 97

Epost: anton.garner@edinskranar.se

Gunnar Östergren

Transportledare

Telefon: 010-498 50 94

Mobil: 0738-68 50 94

Epost: gunnar.ostergren@edinskranar.se